Macron meghívta, így Orbán Viktor is részt vesz Jacques Delors párizsi temetésén
A temetés pénteken lesz, a párizsi Invalidusok dómja díszudvarában emlékeznek meg a 98 évesen elhunyt politikusról.
A temetés pénteken lesz, a párizsi Invalidusok dómja díszudvarában emlékeznek meg a 98 évesen elhunyt politikusról.
A kulcskérdés pedig az, teret nyer-e az Unióban a feltörekvő szélsőjobb, írja a brit lap politikai elemzőket is megszólaltató cikke.
Az Európai Unió korlátozó intézkedéseket vezetett be a világ legnagyobb gyémánttermelőjére, az orosz Alrosára.
Sokkal többet tehetnének a politikusok Európáért, ha hallgatnának a közvéleményre. Donald Tusknak és Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszternek igaza van, amikor fegyverkezésre kapacitálja a Nyugatot: az EU vezetőinek nem elég kiállnia, cselekednie is kell, hogy véget érhessen a háború – úgy, ahogy az európai emberek és értékek megkövetelik. A Visegrad Insight főszerkesztőjének véleménycikke.
Az EU-nak alig van saját bevétele, ám a közös problémák és kihívások megoldásához pénzre lenne szükség – véli a soros elnök szerepét betöltő belga miniszterelnök. A következő soros elnökség Magyarországé.
A Politicónak nyilatkozó politológus szerint az Európai Bizottság elveszítette egyik legfőbb ütőkártyáját Orbán Viktorral szemben.
Magyarország az első uniós tagállam, ami ellen jogállamisági eljárás indult, amelynek az egyik leglátványosabb következménye az, hogy az országnak szánt uniós támogatásokat befagyasztották, a kifizetések leálltak. De mit jelent ez a gyakorlatban? Mi ez az egész folyamat, miért indult el és meddig tarthat? Cseh Katalin EP-képviselővel beszélgetve a legalapvetőbb kérdésektől indultunk, hogy utánajárjunk, vajon van-e visszaút, és ha igen, akkor hogyan?
Az EU megnyitotta a pénzcsapot, mert úgy értékelte, hogy a magyar kormány teljesítette a tőle megkövetelt igazságügyi reformot.
A földrész szép csendben jobbra tolódik, írja a német lap cikke.
Orbán Viktor akkor is rossz lóra tett Putyinnal, ha Oroszország megnyeri a háborút, mert ezt a Nyugat nem fogja elfelejteni – mondta a hvg360-nak Orbán Krisztián közgazdász. Arról is beszélt, Orbán jól érzi, hogy az az irány, amerre a Nyugat tart, nem kompatibilis a NER-rel, ezért próbálja befolyásolni az előbbit, és az Ukrajnának szánt támogatás megvétózásával is saját pozícióját erősítené. De miért van válságban a Nyugat és merre tart az EU? Melyek az Orbán számára kedvező forgatókönyvek, és miért játszik ennyire orosz irányba? Interjú.
Az évszámokat is említő konkrét előrejelzések előnye, hogy a kimondásukkor senki nem tudja számonkérni őket. A hátrányuk viszont az, hogy később jókat lehet rajtuk derülni. Vagy éppen szörnyülködni, ha épp egy klímakutató évtizedekre előre eltalálta, mi vár ránk. Összeszedtük a 2024-re szóló jóslatokat, és megnéztük azt is, ugyanilyen logika alapján milyen év kellett volna legyen 2023.
A lépésre eddig az osztrákok által kilátásba helyezett vétó miatt nem volt lehetőség, ám Bécs december közepén jelezte, hogy eláll a vétótól, amennyiben a Románia és Bulgária megerősíti az EU külső határainak védelmét.
Donald Trump lehetséges visszatéréséről ír a Bloomberg és a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A Putyin-rendszer természetét és az ukrajnai háború kilátásait fejtegeti a Neue Zürcher Zeitung. A New York Times szerint megrendültek azok a pillérek, amelyek az elmúlt 50 évben stabilizálták a világot. A Süddeutsche Zeitung a gázai rendezés lehetőségeit latolgatja, és ugyancsak az izraeli-palesztin háború kimenetelét, Netanjahu politikai mozgását elemzi a Guardian szemleírója. A Bloomberg szerzője szerint könnyen előfordulhat, hogy az álhírek megszabják a demokrácia egész jövőjét. Válogatásunk a világlapok cikkeiből
Tavaly azt mondtuk az évzáróban, hogy "nincs olyan, hogy magyar külpolitika", csak olyan manőverek idegen vizeken, amelyek jól mutatnak itthon, a kommunikációban. Hogyan változott ez idén? Van-e stratégiája Orbán Viktornak? Miért szurkolunk annak, akinek a visszatérése közvetlen katasztrófába sodorhatná Magyarországot? Valóban változhat-e a széljárás Brüsszelben? Külpolitikai évértékelőnkben összefoglaltunk mindent, amit 2023 orbáni külpolitikája előrevetít 2024-re.
A két évtizedes luxemburgi külügyminiszterség után a minap nyugdíjba vonult Jean Asselborn szerint egy illiberális Orbán Viktor nem bonthatja le a közös európai értékeket. A tekintélyes politikus drámainak látja Európa, sőt a világ helyzetét, és azt tanácsolja, hogy az EU találja ki ismét önmagát, bizonyítsa, hogy szükség van rá.
Egy uniós jogszabálynak megfelelve fontos frissítést kap jövőre a legújabb Windows-verzió, mellyel gyakorlatilag bármit törölhetünk majd, amit szeretnénk.
Jelenleg leginkább az Északi-tengeren épülnek ehhez tározók, ám a szállításnak komoly költségei vannak, ami tovább növelheti a versenyképességi különbséget az egyes tagállamok között.
Az Európai Parlament és az Európai Tanács ideiglenes megállapodást kötött az európai médiaszabadság-törvényről, amelynek célja egyebek közt az újságírók és forrásaik védelme, valamint a médiapiac kiegyensúlyozottabbá és átláthatóbbá tétele. Az eredeti javaslatot meglehetősen felvizezték, a jogszabály betartását jórészt a tagállamokra bízzák, nemigen vannak szankciók, amelyekkel kikényszeríthető az előírások betartása.
Tim Martin, 875 kocsma büszke tulajdonosa, nemsokára kap egy Sir-t a neve elé.
Brüsszelt nem lehet megzsarolni, a Magyarországnak megítélt pénzeket csak akkor utalják, ha a magyar kormány eleget tesz a feltételeknek - erősítette meg az osztrák Die Pressének adott interjúban az EU bécsi nagykövete.